utorok, 26. január 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 26. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k tesnému víťazstvu svojho Bostonu na ľade Philadelphie 3:2.

Tridsaťosemročný kapitán "medveďov" prihral v 18. minúte na presný zásah Brada Marchanda a v 59. na víťazný gól Bretta Connollyho. V 46 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral 26 bodov (6+20).

Bez kanadských bodov, no s víťazstvom skončili Tomášovia Tatar a Jurčo v nočnom stretnutí Detroitu. "Červené krídla" triumfovali na ľade New Yorku Islanders 4:2. V bránke domácich zaznamenal 22 zákrokov a 88% úspešnosť Jaroslav Halák.

Arizona zvíťazila na ľade Minnesoty 2:1 po predĺžení a nájazdoch a poskočila na ôsmu priečku Západnej konferencie.

Sumáre NHL:

NEW YORK ISLANDERS - DETROIT RED WINGS 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 17. Nelson (Tavares), 56. Grabovskij (Martin, Strait) - 11. Richards (Dacjuk), 34. Abdelkader (Zetterberg, Larkin), 35. DeKeyser, 60. Glendening (Helm, Quincey). Brankári: HALÁK - Mrázek, strely na bránku: 29:26, 12.086 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - BOSTON BRUINS 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 24. Simmonds (Schenn, Gostisbehere), 53. Simmonds (Voráček, Del Zotto) - 6. Bergeron (Spooner, Krejčí), 18. Marchand (CHÁRA, C. Miller), 59. Connolly (CHÁRA, K. Miller). Brankári: Neuvirth - Rask, strely na bránku: 36:31, 19.738 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - MONTREAL CANADIENS 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) - 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (Markov, Gallagher). Brankári: Korpisalo - Condon, strely na bránku: 25:34, 11.927 divákov.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Góly: 6. McIlrath (Yandle, Brassard), 35. Stalberg (Hayes, Lindberg), 42. Brassard (Fast, Klein), 47. Miller (Fast, Brassard), 50. Zuccarello (Stepan, Brassard), 60. Brassard - 17. Gionta (Foligno, Bogosian), 45. Girgensons (Eichel, Moulson), 46. Girgensons (Eichel). Brankári: Lundqvist - Johnson, strely na bránku: 33:26, 18.006 divákov.

DALLAS STARS - CALGARY FLAMES 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 23. Jamie Benn (Ničuškin, Goligoski), 25. Spezza (Klingberg, Sharp) - 42. Colborne (Hudler, Engelland). Brankári: Niemi - Rämö, strely na bránku: 30:24, 18.532 divákov.

MINNESOTA WILD - ARIZONA COYOTES 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 51. Coyle (Niederreiter, Koivu) – 59. Vermette (Rieder), rozh. náj. Duclair. Brankári: Dubnyk - Domingue, strely na bránku: 35:24, 19.020 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 25:10 0 2 2 0 0 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:08 0 0 0 -1 1 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 9:06 0 0 0 0 2 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 59:37 3/25 88,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/