pondelok, 18. január 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 18. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik si otvoril gólový účet vo farbách úradujúceho víťaza zámorskej NHL Chicaga Blackhawks, keď sa v noci na pondelok podieľal jedným presným zásahom na víťazstve 5:2 nad Montrealom Canadiens.

Dvadsaťštyriročný ľavý krídelník sa presadil už v 3. minúte, keď otvoril skóre stretnutia. Gólom a dvomi asistenciami sa pod 11. nepretržitý triumf "čiernych jastrabov" výrazne podpísal jeho krajan Marián Hossa.

Brankár Jaroslav Halák kryl 25 z 26 striel súperových hráčov, no jeho New York Islanders prehral doma s Vancouverom 1:2 po nájazdoch.

NHL - výsledky:

Pittsburgh - Carolina 5:0

New York Islanders - Vancouver 1:2 pp a sn
(za domácich Halák kryl 25/26 striel a dosiahol 96,2-percentnú úspešnosť zákrokov)

Jaroslav Halák (NY Islanders) 64:28  1/26  96,2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/