Hantuchová uhrala proti Kuznecovovej iba dva gemy

pondelok, 18. január 2016 08:05 | Autor: TASR

Hantuchová uhrala proti Kuznecovovej iba dva gemy | zdroj: © TASR

Melbourne 18. januára (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová utrpela jednu z najťažších grandslamových prehier v kariére.

V 1. kole Australian Open v Melbourne prehrala s nasadenou dvadsaťtrojkou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou 0:6, 2:6. Prvý gem získala až za stavu 0:4 v druhom sete. Jediným slovenským želiezkom v ženskom sigli tak zostala Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková s Annou Karolínou Schmiedlovou rovnako ako Hantuchová stroskotali hneď na úvodnej prekážke.

Kuznecovová mala raketový nástup, keď trikrát prelomila podanie Hantuchovej a za 19 minút uštedrila semifinalistke Australian Open z roku 2008 "kanára". Víťazka minulotýždňového podujatia v Sydney hrala variabilne, nerobila takmer žiadne nevynútené chyby. Na začiatku druhého dejstva získala Kuznecovová výhodu dvojitého brejku a zápas už s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 11:4.