utorok, 5. január 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 5. januára (TASR) - Slovenský hokejista Andrej Sekera rozhodol o triumfe Edmontonu Oilers nad Carolinou Hurricanes 1:0 v pondelkovom zápase zámorskej NHL.

Sekera bol jediným úspešným strelcom duelu, keď svojím piatym presným zásahom v sezóne prelomil v tretej minúte predĺženia bezgólové skóre. Slovenského obrancu po zápase vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Jarome Iginla sa stal 19. hráčom v histórii súťaže, ktorý pokoril 600-gólovú hranicu. Kanadský veterán v službách Colorada prispel k vysokému triumfu Avalanche nad Los Angeles Kings 4:1.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - DETROIT RED WINGS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 10. Larkin (Richards, Sheahan). Brankári: Schneider - Mrázek, strely na bránku: 22:21, 15.547 divákov.

ST. LOUIS BLUES - OTTAWA SENATORS 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 15. Brouwer (Steen, Šťastný), 28. Shattenkirk (Steen, Tarasenko) - 39. Hoffman (Ryan, Karlsson), 46. Ryan (Turris), 63. Ryan (Stone, Wideman). Brankári: Elliott - Hammond, strely na bránku: 38:32, 19.152 divákov.

COLORADO AVALANCHE - LOS ANGELES KINGS 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 27. Barrie (Duchene, Comeau), 33. Barrie (Martinsen), 42. Duchene (Barrie, Landeskog), 54. Iginla (Barrie, Comeau) - 32. Toffoli (Kopitar, Muzzin). Brankári: Varlamov - Enroth, strely na bránku: 33:31, 15.202 divákov.

EDMONTON OILERS - CAROLINA HURRICANES 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 63. SEKERA (Nugent-Hopkins, Eberle). Brankári: Talbot - Ward, strely na bránku: 27:29, 16.839 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Horvat, 45. D. Sedin (H. Sedin, Tanev) - 27. Doan (Murphy, Richardson), 34. Dauphin (Rieder, Domingue), 42. Doan (Rieder, Vermette). Brankári: Markström - Domingue, strely na bránku: 37:29, 18.377 divákov.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton)      22:42 1 0 1 +1 4 0
Marián Gáborík (Los Angeles)  15:22 0 0 0  0 1 0
Tomáš Tatar (Detroit)         15:21 0 0 0  0 2 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/