pondelok, 4. január 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 4. januára (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Ottawou 3:0 a zaknihovali tretí triumf v sérii.

V drese domácich odohral slovenský útočník Marián Hossa vyše 18 minút, zaznamenal jeden plusový bod, tri strely aj dve trestné minúty. Brankár Blackhawks Corey Crawford kryl všetkých 26 striel Senators, ktorí prehrali tretí duel za sebou.

New York Islanders stále bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zdolali v prestrelke v Barclays Center najlepší tím profiligy Dallas 6:5. Líder Atlantickej divízie z Floridy vyhral doma nad Minnesotou 2:1 vďaka dvom gólom stále skvelého veterána Jaromíra Jágra. Panthers tak predĺžili rekordnú klubovú víťaznú sériu na 9 zápasov.

sumáre NHL:

NEW YORK ISLANDERS - DALLAS STARS 6:5 (2:2, 3:0, 1:3)

Góly: 11. Lee (Okposo, Židlický), 19. Okposo (Nielsen, Hickey), 29. Okposo (Lee, Leddy), 36. Grabovskij (Strome, Nelson), 38. Clutterbuck (Hamonic, Leddy), 50. Clutterbuck (Cizikas) - 6. Fiddler (Faksa, Moen), 14. Sharp (Goligoski, Klingberg), 42. Ničuškin, 51. Ničuškin (Sceviour, Spezza), 59. Spezza (Sceviour, Goligoski). Brankári: Lehtonen - Greiss, strely na bránku: 41:44, 14.054 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WINNIPEG JETS 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Rakell, 10. Bieksa (Vatanen, Santorelli), 26. Perry (Rakell, Gibson), 39. Kesler (Stewart, Bieksa) - 27. Myers (Wheeler, Little). Brankári: Gibson - Hutchinson, strely na bránku: 35:20, 17.174 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - OTTAWA SENATORS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 29. Keith (Toews, Desjardins), 47. Anisimov (Rozsíval, Kane), 60. Desjardins (Danault). Brankári: Crawford - Anderson, strely na bránku: 30:26, 22.016 divákov.

FLORIDA PANTHERS - MINNESOTA WILD 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Jágr (Kulikov, Huberdeau), 49. Jágr (Pirri, Kulikov) - 21. Zucker (Koivu, Suter). Brankári: Montoya - Dubnyk, strely na bránku: 29:40, 15.426 divákov.

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 18:26 0 0 0 +1 3 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/