NBA: Sladká pomsta Knicks, kanonáda J.R. Smitha + Video TOP10 akcií

nedeľa, 14. marec 2010 12:01 | Autor: TASR

NBA: Sladká pomsta Knicks, kanonáda J.R. Smitha + Video TOP10 akcií | zdroj: SITA

"Odplata býva niekedy sladká," výstižne komentoval najväčšie prekvapenie sobotňajšieho večera v basketbalovej NBA pivot New Yorku Al Harrington.

Jeho Knicks 24. januára utrpeli od Dallasu v Madison Square Garden zdrvujúcu prehru o 50 bodov (78:128) a na pôde toho istého súpera mali byť ľahkou obeťou tímu s najdlhšou, 13-zápasovou šnúrou víťazstiev v súťaži na konte. Mavericks však útok na tohtosezónny rekord NBA totálne zbabrali a desiaty triumf nad Knicks v sérii si nepripísali. Newyorské mužstvo v Dallase vyhralo (128:94) prvý raz od 16. decembra 1999. "Majú naozaj výborný tím, ale dnes sme ich v správny čas nachytali na hruškách. Boli zrelí na uterák. Keď sa rútite od jedného víťazstva k druhému a prídu vám do cesty Knicks, máte pocit, že im nasúkate 150 bodov. Ale dnes prišli iní Knicks. Zastihli sme ich úplne nepripravených," analyzoval Harrington príčinu dokonalej vendety, na ktorej mali nečakane veľký podiel nováčik Toney Douglas (21 bodov) a náhradník Bill Walker (23). "Nikto z nás nechcel, aby sa séria skončila takýmto spôsobom, ale aj tak bola veľkolepá. Teraz sa musíme poučiť a začať ďalšiu," poznamenal Shawn Marion z tábora Mavericks.

Ešte pred tromi týždňami patrilo Toronto k tímom, ktoré sa dali len ťažko zdolať: vyhrali desať z tucta zápasov. Potom však prišlo zranenie lídra Chrisa Bosha, Raptors prehrali sedem z ostatných ôsmich stretnutí a prepadli sa zo štvrtého na ôsme, posledné postupové miesto v tabuľke Východnej konferencie. Kríza pokračuje, ani s Boshom v zostave kanadské mužstvo v sobotu nestačilo na predposledný tím Západnej konferencie Golden State (112:124). "Verím, že keď sa teraz niektorý tím pozrie do programu a vidí tam zápas s Torontom, zaškrtne si víťazstvo. Dokázal by som pochopiť, keby sme prehrali po výkone s nižším nasadením, ale my nebojujeme vôbec," povzdychol si Bosh. Warriors ťažili najmä zo skvelej práce dvojice rozohrávačov - nováčika Stephena Curryho a Montu Ellisa, ktorý sa po zranení dostáva opäť do tempa. Žiaľ, pre Kalifornčanov už príliš neskoro... Curry si pripísal double-double 35 bodov a 10 asistencií, Ellis pridal 31 bodov a domáci po šiestich prehrách v rade uspeli aj napriek výrazne slabšej úspešnosti streľby z poľa (47,4 - 56,6 %).
Najefektívnejším tímom večera bola naopak Atlanta, jej hráči mierili do koša s obdivuhodnou 63-percentnou istotou, ktorá bola základom domáceho víťazstva 112:99 nad Detroitom.

Trojková kanonáda J.R. Smitha pripravila Memphis o šancu priblížiť sa k vytúženej ôsmej priečke tabuľky Západnej konferencie. Tretí Denver predviedol na palubovke Grizzlies jednu zo svojich najlepších záverečných štvrtín, vyhral ju 40:23 a celý zápas 125:108. Smith premenil sedem z desiatich trojkových pokusov, z nich štyri v poslednej dvanásťminútovke, čo komentoval slovami: "Neuveriteľné. Úvod štvrtiny nám vyšiel, myslím si, že to bola za dlhé roky naša najlepšia záverečná časť hry." Bezradnosť domácich tlmočil tréner Memphisu Lionel Hollins: "Keď spustili svoju streľbu, každý jeden kôš nám vytrhol kus srdca. Nedokázali sme ich pokryť. Vzal som si dva či tri oddychové časy, ale k návratu do zápasu to neviedlo."

Orlando si na tretí pokus v sezóne poradilo s Washingtonom (109:95) a po takmer štyroch rokoch ťahá šnúru ôsmich triumfov. San Antonio využilo bezvládie v klube súpera a oslabenému kádru Los AngelesClippers uštedrilo nádielku 118:88. Úlohu favorita splnil aj Houston, ktorý hostí z New Jersey zdolal 116:108. Hrdinom Rockets a celého sobotňajšieho programu bol argentínsky pivot Luis Scola, ktorý zaznamenal 44 bodov a 12 doskokov.

Sobota - sumáre:

Memphis - Denver 108:125
Najviac bodov: Mayo 25, Z. Randolph 22 (12 doskokov), M. Gasol 17 - J. R. Smith 30, C. Anthony 24, Billups 22, štvrtiny: 33:24, 30:33, 22:28, 23:40, 17 023 divákov

Washington - Orlando 95:109
Najviac bodov: Blatche 32, Livingston 18, A. Thornton 15 - D. Howard 28 (15 doskokov), V. Carter a Redick po 18, štvrtiny: 33:20, 22:41, 21:27, 19:21, 20 173 divákov

Atlanta - Detroit 112:99
Najviac bodov: Joe Johnson 26, Josh Smith 18, J. Crawford 17 - Maxiell 19 (12 doskokov), Hamilton 18, W. Bynum 16, štvrtiny: 30:12, 39:29, 23:36, 20:22, 18 214 divákov

San Antonio - Los Angeles Clippers 118:88
Najviac bodov: Bonner 21, R. Jefferson 18, Ginobili a George Hill (11 asistencií) po 14 - B. Davis 22, Outlaw 17, D. Gooden 9, štvrtiny: 32:18, 33:30, 25:20, 28:20, 18 581 divákov

Dallas - New York 94:128
Najviac bodov: Nowitzki 20 (12 asistencií), Kidd 15, Marion a Barea po 14 - B. Walker 23, Chandler 22, T. Douglas 21, štvrtiny: 25:30, 23:28, 18:33, 28:37, 20 224 divákov

Houston - New Jersey 116:108
Najviac bodov: Scola 44 (12 doskokov), Kevin Martin 20, Brooks 18 - C. Lee 24, B. Lopez 22 (10 doskokov), Harris 19, štvrtiny: 31:31, 23:24, 28:23, 34:30, 16 998 divákov

Golden State - Toronto 124:112
Najviac bodov: Curry 35 (10 asistencií), Ellis 31, Maggette 20 - Bosh (11 doskokov) a Calderón (12 asistencií) po 24, DeRozan 18, štvrtiny: 25:35, 31:25, 41:25, 27:27, 17 655 divákov