Tatran Prešov prehral v Breste 26:32 a stále mu patrí dno tabuľky

sobota, 21. november 2015 18:05 | Autor: TASR

Tatran Prešov prehral v Breste 26:32 a stále mu patrí dno tabuľky | zdroj: © TASR

Brest 21. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom ôsmom zápase v C-skupine Ligy majstrov na palubovke bieloruského Brestu 26:32 a s dvomi bodmi zostávajú na poslednom 6. mieste. O šancu postúpiť prišli už po nedávnom zápase s FC Porto. Tatran sa v Lige majstrov najbližšie predstaví vo štvrtok 26. novembra na palubovke Vojvodiny Novi Sad.

LM 2015/2016, C-skupina:

HC Meškov Brest - Tatran Prešov 32:26 (17:12)

Najviac gólov Brestu: Atman 8, Krištopans 7, Stojovič 6,

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna - Rábek 4, Kopčo 4, Hrstka 3, Krok, Sadovij, Radčenko, L. Urban 4, Furlan 2, Číp 4, Antl 5, Petro.

Rozhodovali: Horváth, Marton (obaja Maď.), vylúčení: 3:5, 7 m hody: 3/2 - 2/2.

Skóre zápasu otvorili domáci, no po góloch Čípa a Lukáša Urbana bolo v 4. minúte 1:2. Bol to však jediný moment v zápase, čo bol vo vedení prešovský tím. Hostia dostali v úvodnej desaťminútovke až tri žlté karty a domáci postupne prebrali iniciatívu. V 15. minúte Kopčo vyrovnal na 7:7, ďalšie minúty však už patrili Brestu. Domáci boli v ofenzíve efektívnejší než súper a v prvom polčase si vypracovali päťgólový náskok - 17:12.

Domácim dodalo priaznivé skóre istotu a Prešovčanom nedovoľovali výraznejšie sa gólovo priblížiť. V 44. minúte pridal Kopčo dvadsiaty gól Tatrana, ktorým znížil na 26:20. Domáci si vzali oddychový čas, po ktorom zvýšili dôraz v defenzíve. Oporou Prešovčanov bol brankár Čupryna, ktorý najmä v druhom polčase predviedol viacero úspešných zákrokov. Hrstka v 58. minúte trestným hodom znížil na 30:26, no dráma sa nekonala. Domáci si víťazstvo poistili ďalšími dvomi gólmi a Prešov napokon zdolali 32:26.