Djokovič v skupine zmietol Nišikoriho dvakrát 6:1

nedeľa, 15. november 2015 17:05 | Autor: TASR

Djokovič v skupine zmietol Nišikoriho dvakrát 6:1 | zdroj: © TASR

Londýn 15. novembra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič vstúpil v nedeľu do Turnaja majstrov v Londýne suverénnou výhrou 6:1 a 6:1 nad Japoncom Keiom Nišikorim. Nasadený hráč turnaja číslo jeden má v Londýne jasný cieľ získať štvrtý titul za sebou a piaty celkovo.

Suverénny líder svetového rebríčka ATP Entry vybavil úvodný set za 31 minút. Ten druhý trval 35 minút.

Pre Djokoviča je táto sezóna najlepšou v kariére a v londýnskej 02 aréne je v pozícii topfavorita. "Nole" vyhral tri grandslamové turnaje - Australian Open, Wimbledon i US Open. Exceloval aj na podujatiach Masters 1000 a naposledy nenašiel premožiteľa ani v Paríži. Jeho tohtoročná bilancia 79-5 hovorí za všetko. Srb ťahá 23-zápasovú víťaznú šnúru, doposiaľ poslednú prehru mu uštedril v auguste Federer vo finále turnaja v Cinncinati.

Vo večernom súboji v skupine Stana Smitha narazia na seba grandslamový rekordér Švajčiar Roger Federer a Čech Tomáš Berdych.