Main Content

Višňovský o bojkote: Dúfam, že fanúšikovia nás chápu

streda, 14. október 2015 12:33 | Autor: TASR

Višňovský o bojkote: Dúfam, že fanúšikovia nás chápu
Višňovský o bojkote: Dúfam, že fanúšikovia nás chápu | zdroj: © TASR

Bratislava 14. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský na budúci týždeň oznámi, kde bude pokračovať jeho bohatá kariéra.

Skúsený obranca je momentálne bez angažmánu po tom, ako mu nevyšiel pokus presadiť sa v prípravnom kempe Chicaga Blackhawks pred novou sezónou zámorskej NHL.

"Budúci týždeň chcem spraviť tlačovku, na ktorej oznámim, čo so mnou bude ďalej. Verím, že dovtedy už budem definitívne vedieť všetky detaily. Či to bude zámorie alebo Európa, oznámim budúci týždeň," povedal v stredu Višňovský, ktorý osobne podporil štart 4. ročníka Tipsport hokejovej prípravky. Dlhoročný reprezentant si momentálne užíva voľno s rodinou, ktoré strieda s občasnými tréningami na ľade. "Užívam si rodinný domáci život, trávim oveľa viac času s deťmi. Absolvujem aj nejaké tréningy a dávam sa dokopy, doliečujem menšie zranenia. Pripravujem svoje telo ako môžem. Škoda toho Chicaga, že to nevyšlo, bolo tam veľmi príjemne. Ale na druhej strane som si dokázal, že stále mám aj na NHL," dodal.

Višňovský sa vyjadril aj k aktuálnej situácii v slovenskom hokeji, keď skupina hráčov požaduje odstúpenie prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Igora Nemečka. Nový tréner reprezentácie Zdeno Cíger by mal tento týždeň oznámiť nomináciu na Nemecký pohár, viacerí hráči však hrozia bojkotom.

"Je to patová situácia, ale jeden človek to môže veľmi rýchlo vyriešiť. Netreba sa vyhovárať iba na hráčov, my chceme iba spravodlivosť. Chceme spravodlivé voľby, spravodlivé stanovy, zmenu volieb. Jeden človek to celé môže ovplyvniť, ja neviem, na čo sa teraz čaká. My hráči nepoznáme iný spôsob, aby sa niečo v slovenskom hokeji zmenilo. Dúfam, že verejnosť a fanúšikovia nás chápu. Nič horibilného nepožadujeme a ja verím, že sa nám to splní,
" nechal sa počuť Višňovský.

 

Náš youtubeOdoberať