streda, 23. september 2015 08:05 | Autor: TASR

Mníchov 22. septembra (TASR) - Útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski sa postaral o rekordný zápis v nemeckej bundeslige.

Poľský futbalista strelil najrýchlejší hetrik v histórii súťaže, keď skóroval trikrát v priebehu štyroch minút a celkovo dal päť gólov za neuveriteľných deväť minút. V šlágri 6. kola proti Wolfsburgu prišiel na ihrisko na začiatku druhého polčasu za stavu 0:1 a v priebehu pár minút úplne zmenil dianie na ihrisku. Bayern napokon deklasoval Wolfsburg 5:1.

Najrýchlejší hetrik doteraz zaznamenal v roku 1991 Michael Tönnies, ktorý v drese Duisburgu dal tri góly proti Karsluhe za päť minút. Lewandowski sa stal 13. hráčom v histórii bundesligy, ktorý dal päť gólov v jednom zápase, ale ešte nikdy pred ním sa to nepodarilo striedajúcemu hráčovi. Rekordný zápis patrí Dieterovi Müllerovi, ktorý 17. augusta 1977 dal v drese 1. FC Köln pri víťazstve 7:2 nad Werderom Brémy šesť gólov.

Kapitán poľskej reprezentácie odštartoval kanonádu v 51. minúte a v 55. sa už tešil z hetriku. Svoj štvrtý presný zásah pridal v 57. minúty a piaty v 60. O ďalších deväť minút sa triasol Müllerov rekord, pretože Lewandowski bol blízko k šiestemu gólu. Jeho strelu z bránkovej čiary však zázračne vykopol súperov obranca Rodriguez. Bayern pritom už v 39. minúte mohol prehrávať 0:2, keď brankár Neuer vybehol až do stredového kruhu. Loptu nezískal, no Josuha Guilavogui jeho chybu nepotrestal - ďalekonosnou strelou trafil iba žrď prázdnej bránky.