ME21: Angličania prehrali s Portugalskom, Švédi porazili Talianov

piatok, 19. jún 2015 08:05 | Autor: TASR

ME21: Angličania prehrali s Portugalskom, Švédi porazili Talianov | zdroj: © TASR

Olomouc 19. júna (TASR) - Švédski futbalisti triumfovali v úvodnom dueli B-skupiny na ME hráčov do 21 rokov v Olomouci nad Talianskom 2:1. O rozhodujúci gól sa postaral v 86. minúte z penalty Isaac Kiese Thelin. Oba tímy dohrali duel s desiatimi hráčmi.

V druhom zápase skupiny zvíťazili mladí Portugalčania v Uherskom Hradišti nad Anglickom 1:0 gólom Joaa Maria z 57. minúty. Za ostrovný tím nastúpil aj útočník Tottenhamu Harry Kane, ktorý mal veľkú šancu na vyrovnanie, z "vápna" však pálil iba do ruky súperovho brankára.

ME hráčov do 21 rokov

B-skupina

Taliansko - Švédsko 1:2 (1:0)
Góly: 29. Berardi (z 11 m) - 56. Guidetti, 86. Kiese Thelin (z 11 m). ČK: 80. Sturaro - 28. Miloševič

Anglicko - Portugalsko 0:1 (0:0)
Gól: 57. Mario