Valencia si poranil koleno, čaká ho pauza

Londýn 1. augusta (TASR) - Ekvádorský futbalista Enner Valencia bude svojmu klubu West Ham United chýbať niekoľko týždňov. Valencia nedohral štvrtkové úvodné stretnutie 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 proti rumunskej Astre Giurgiu (2:2), keď v prvom polčase si poranil koleno a z ihriska ho museli odniesť na nosítkach.
01/08/2015, 09:05, TASR

UEFA začala vyšetrovať výtržnosti z duelu FK Kukesi-Legia Varšava (2)

Varšava 31. júla (TASR) - Slovenský futbalista Ondrej Duda je po štvrtkovom zásahu kameňom do hlavy zdravotne v poriadku. Hoci mu nebezpečný predmet zo zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi FK Kukesi a jeho Legiou Varšava spôsobil nepríjemnú tržnú ranu, výraznejšie problémy u neho nenastali. Spomínaný duel sa vo štvrtok vzhľadom na bezpečnosť nedohral po dohode delegáta Európskej futbalovej únie (UEFA) s kapitánmi oboch tímov. UEFA sa už začala celým prípadom zaoberať.
31/07/2015, 11:05, TASR

Kým Žilina je blízko, Slovan a Trnava zas ďaleko

Včera naši zástupcovia v Európskej lige utŕžili prvé prehry, ktoré im výrazne skomplikovali postupové šance. Naopak, Žilina, ktorá ako jediná včera bodovala, si pred odvetou vytvorila veľmi dobrú východiskovú situáciu.
31/07/2015, 09:52, Filip Chudý
HEADLINES

Žilina zdolala Poltavu 2:0,Jelič: S výsledkom musíme byť spokojní + HLASY

Žilina 30. júla (TASR) - Futbalisti slovenského vicemajstra MŠK Žilina zvíťazili v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 nad ukrajinskou Vorsklou Poltava 2:0. Svoj siedmy gól v aktuálnej sezóne EL strelil domáci kanonier Matej Jelič, druhý presný zásah MŠK pridal po zmene strán Jakub Paur. Odveta je na programe o týždeň neskôr na východe Ukrajiny.
31/07/2015, 09:05, TASR

PAOK Solún - Spartak Trnava 1:0, Vojtuš: Dobrý výsledok do odvety

Solún 30. júla (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v úvodnom dueli 3. predkola tohtosezónnej edície Európskej ligy na pôde gréckeho PAOK-u Solún 0:1. V nervóznom stretnutí hrali pritom od 2. minúty vo výhode, keď si vyslúžil červenú kartu domáci stopér Miguel Vitor. O jediný presný zásah sa osem minút pred koncom stretnutia postaral Lucas Perez po prihrávke Giannisa Mystakidisa, ktorý v 78. minúte nahradil slovenského reprezentanta Róberta Maka.

Oklieštený Slovan mal z Krasnodaru rešpekt, Mucha: Klobúk dole pred Krasnodarom

Krasnodar 31. júla (TASR) - Prílišný rešpekt zo súpera zviazal nohy futbalistom Slovana, ktorí v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 prehrali v ruskom Krasnodare 0:2. Výsledok je však vzhľadom na priebeh hry pre slovenského zástupcu celkom milosrdný, domáci FK mal totiž počas celého stretnutia prevahu, miestami drvivú, a len výborný výkon brankára Jána Muchu znamenal, že Slovan pôjde do odvety (štvrtok 6. augusta na Pasienkoch) aspoň s akou-takou nádejou pobiť sa o postup.

Zápas Kukesi-Legia nedohrali, Dudu trafil do hlavy nebezpečný predmet

Bratislava 30. júla (TASR) - Štvrtkový úvodný duel 3. predkola Európskej ligy medzi futbalistami FK Kukesi a Legie Varšava sa nedohral. Fanúšikovia domácich pred uplynutím hodiny z riadneho hracieho času zasiahli nebezpečným predmetom do hlavy slovenského reprezentanta Ondreja Dudu a hlavný rozhodca Švajčiar Stephan Klossner poslal obe mužstvá predčasne do šatní. Delegát Európskej futbalovej únie (UEFA) napokon rozhodol o ukončení stretnutia za stavu 2:1 pre Legiu.
30/07/2015, 22:05, TASR

Slovan sa chystá prekvapiť Krasnodar, Tittel: Je to taká ruská Barcelona

Krasnodar 29. júla (TASR) - Favoritom konfrontácie 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 FK Krasnodar - ŠK Slovan Bratislava je ruský tím, hosťujúci tréner Dušan Tittel napriek tomu neskladá vopred zbrane a tvrdí, že sa jeho mužstvo pokúsi zabojovať o vytúžený postup do play off.
30/07/2015, 10:05, TASR