5 najväčších šlágrov novembra v európskom hokeji

piatok, 31. október 2014 10:41 | Autor: Richard Weinfortner

V novembri sa hokejoví priaznivci nudiť nebudú. Popredné súťaže v Európe ponúknu viaceré atraktívne súboje. My sme vám pripravili krátky päťzápasový výber toho, čo sa určite v najbližšom mesiaci oplatí vidieť.

Stredoslovenské derby (28.11.)

Hokejisti Banskej Bystrice aj Zvolena by si určite vedeli predstaviť samých seba o niekoľko priečok vyššie. Dôležité ale je, že zatiaľ sa obaja celkom bezpečne držia na pozíciách zabezpečujúcich play-off. Rivali zo stredného Slovenska sa stretli hneď v prvom kole sezóny 2013/14 a postarali sa o poriadny rozruch, keď bolo stretnutie v čase 58:33 prerušené a dohrávalo sa v iný deň. Zaujal aj priebeh samotného zápasu, v ktorom hostia z Banskej Bystrice viedli už o tri góly, ale domáci za dve tretiny skóre otočili na konečných 4:3. Barani v dohrávanej minúte a pol gól streliť nedokázali. Aj druhý vzájomný zápas zvládli lepšie Zvolenčania. Banskobystričania opäť neudržali vedenie 3:1 ani 4:2 a nakoniec súperovi podľahli 4:6. HKM Zvolen je v tabuľke Extraligy o priečku vyššie ako jeho geografický sused, no má o zápas viac. Aj vzhľadom na dva predošlé zápasy by bol favoritom. Derby sa však hrá až na konci novembra, takže domáca Banská Bystrica bude mať dostatok času na vylepšenie svojho postavenia. V zápase si budeme veľa sľubovať od výkonov domáceho Petra Kafku a hosťujúceho Radovana Puliša, keďže sa obaja radia medzi najlepších strelcov súťaže. Okrem očakávanej dobrej diváckej návštevy a atraktivity z hľadiska postavenia v tabuľke, je určite dobrou pozvánkou aj 17 gólov v dvoch tohtosezónnych meraniach síl. Tieto zápasy prinášajú vždy množstvo gólov a z posledných piatich zápasov sa štyrikrát tešili Zvolenčania.