6 najskúsenejších lídrov v tejto sezóne Ligy majstrov

pondelok, 29. september 2014 10:33 | Autor: Richard Weinfortner

Liga majstrov je neodmysliteľne spätá s osobnosťami. Hráči, ktorí už v tejto súťaži nahrali desiatky zápasov, odovzdávajú skúsenosti mladším, no sami musia prevziať úlohu lídrov. Vybrali sme 6 najjasnejších príkladov v tomto smere.

Philipp Lahm

Semifinalistu minulého ročníka Ligy majstrov povedie do boja 30-ročný obranca Philipp Lahm. Rodák z Mníchova sa v Bayerne stal skutočnou ikonou a obľúbencom. Pôvodne zapustil korene na poste pravého obrancu, no v minulej sezóne dokázal, že je schopný zapracovať aj v zálohe. V ročníku 2013/14 odohral Lahm 28 zápasov Bundesligy, z toho 22krát celých 90 minút. Spoluhráčov viedol s kapitánskou páskou na ramene a bol aj pri vysokých víťazstvách 5:0 nad Frankfurtom a 6:1 vo Wolfsburgu. Nechýbal ani v zápasoch s poprednými mužstvami Európy. V UEFA Superpohári proti Chelsea odohral celých 120 minút ako stredný záložník a nepomýlil sa ani pri pokutovom kope. S rovnakou pravidelnosťou nastupoval aj v zápasoch Ligy majstrov. Jeho prínos pre tím nikto nemôže spochybňovať. Veľmi zlé spomienky na Philippa Lahma môže mať predovšetkým Arsneal, proti ktorému si pripísal v prvom osemfinálovom stretnutí dve gólové prihrávky. Veľmi dôležitým mužom sa stal aj v skupinovom zápase v Plzni, kde asistoval pri jedinom góle večera. Nechýbal ani v náročnom štvrťfinále proti Manchestru United. Semifinále Champions League dopadlo pre Bayern malou futbalovou tragédiou. Real Madrid sa s nemeckým tímom doslova pohral a rozobral ho na súčiastky. V Madride plnil Lahm pozíciu záložníka, doma hral na poste pravého beka. Tento rok sa Nemci chystajú na veľkú odplatu a podobne ako na začiatku sezóny, viesť ich k tomu bude práve kapitán Lahm. Nemecká osobnosť má za sebou aj slávne futbalové leto, počas ktorého Nemecko získalo titul majstra sveta. Niet pochýb o tom, kto bol kapitánom National Elf. Krátko po šampionáte ohlásil koniec reprezentačnej kariéry, takže sa naňho môžeme tešiť už len v Bayerne. V skupine E sa predstaví proti Manchestru City, CSKA Moskva a AS Rím.