nedeľa, 20. august 2017 23:05 | Autor: TASR

Toni Kroos, Gareth Bale
Toni Kroos, Gareth Bale | zdroj: © TASR

Madrid 21. augusta (TASR) - Futbalisti Realu Madrid úspešne vykročili za obhajobou španielskeho titulu.

"Biely balet" nastúpil bez Cristiana Ronalda. Portugalčan si odpykáva päťzápasový dištanc za červenú kartu a následné strčenie do rozhodcu v prvom zápase o španielsky Superpohár proti Barcelone (3:1).  V 1. kole La Ligy zvíťazili na pôde Deportiva La Ccruňa 3:0 vďaka gólom Garetha Balea, Casemira a Toniho Kroosa.

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase 1. kola španielskej La Ligy s Getafe 0:0.

Úspešne vstúpil do novej sezóny kandidát na titul FC Barcelona. Katalánsky veľkoklub si na Camp Nou poradil s Betisom Sevilla 2:0 vďaka dvom zlepeným gólom v závere prvého polčasu. Na vlastný gól rumunského legionára Alina Toscu v 36. minúte nadviazal o tri minúty Sergi Roberto. Hostia boli v útoku bezzubí, na domácu bránu nevyslali jedinú priamu strelu.

Zápas sa hral za sprísnených bezpečnostných opatrení po štvrtkovom teroristickom útoku v Barcelone a v meste Cambrils, pri ktorom zomrelo 14 ľudí. Futbalisti Barcelony mali na dresoch namiesto svojich mien nápis Barcelona. Týmto gestom si uctili obete teroristického útoku.