sobota, 19. august 2017 22:05 | Autor: TASR

RONA CUP: Turnaj ukončila kuriozita: Dukla Trenčín inkasovala gól od súperovho brankára | zdroj: © TASR

Trenčín 19. augusta (TASR) - V súboji dvoch francúzskych zástupcov na turnaji Rona Cup v Trenčíne zvíťazil Mulhouse nad Štrasburgom 4:3. V ďalšom zápase tipsportligová Žilina zdolala český prvoligový tím zo Vsetína vysoko 8:3.

Záverečný zápas hokejového turnaja Rona Cup 2017 - Memoriál Pavla Demitru priniesol kuriózny moment. V stretnutí HK Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec (3:3) sa do streleckej listiny zapísal brankár hostí Šimon Hrubec. Bolo to vôbec prvýkrát v histórii turnaja, čo bol gól pripísaný brankárovi.

Stretnutie proti domácej Dukle pritom začal v bránke Třinca slovenský brankár Peter Hamerlík, ktorý však po súboji s protihráčom v prvej tretine radšej prenechal miesto svojmu kolegovi. V 29. minúte avizoval rozhodca vylúčenie hráča Třinca a tak brankár Dukly Michal Valent odkorčuľoval na striedačku a jeho bránka ostala prázdna. Po strele obrancu Trenčína Lukáša Bohunického sa puk odrazil od zadného mantinelu von z pásma a napokon skončil v opustenej trenčianskej bránke. Gól bol pripísaný brankárovi Hrubcovi, ktorý sa ako posledný z třineckých hráčov dotkol puku.

sumáre:

MsHK Žilina - VHK ROBE Vsetín 8:3 (3:2, 2:1,3:0)

Góly: 8. Klimenta, 13. Juraško, 18. Stupka, 27. Ondruš, 32. Handlovský, 49. Poulin, 51. Holovič – 5. Markovič, 10. Dundáček, 21. Hořanský

Scorpions de Mulhouse (Fr.) - Etoile Noire de Štrasburg (Fr.) 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 9. Vigners, 37. Ostman, 51. Genest, 60. Papa – 41. Josepher, 49. Chapelier, 51. Morillon

Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec 3:3 (0:0, 2:2, 1:1)