sobota, 19. august 2017 16:05 | Autor: TASR

Londýn 19. augusta (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili aj vo svojom druhom zápase novej sezóny anglickej Premier League. "Červení diabli" v sobotu triumfovali na ihrisku Swansea City presvedčivo 4:0.

Swansea sa v úvodných minútach snažila dostať súpera pod tlak a vypracovala si aj šance. To však trvalo len krátko a potom už prebral opraty duelu favorit, ktorý diktoval tempo a neustále hrozil. Do vedenia išiel v 45. minúte, keď po rohu hlavičkoval Paul Pogba, brankár Lukasz Fabianski jeho pokus vyrazil na brvno, odkiaľ sa lopta odrazila na bránkovú čiaru a do siete ju dorazil Eric Bailly. Manchester tlačil aj v druhom polčase a v priebehu 80.-84. minúty pridal ďalšie tri góly. Presadili sa postupne Romelu Lukaku, Paul Pogba a striedajúci Anthony Martial.

United tak majú po úvodných dvoch dueloch na konte šesť bodov a výborné skóre 8:0, keďže 4:0 zdolali aj West Ham. Priebežne tak sú na čele tabuľky.