Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
12.08.2017, 22:05, TASR , foto: © TASR, 967 prečítaní

Londýn 12. augusta (TASR) - Futbalisti FC Chelsea neúspešne vykročili za obhajobou titulu v anglickej Premier League.

V 1. kole na Stamford Bridge prekvapujúco prehrali s Burnley 2:3. Domáci hrali od 14. minúty bez vylúčeného Garyho Cahilla, čo hostia využili už v prvom polčase na strelenie troch gólov. Dvakrát sa presadil Sam Vokes a ďalší gól pridal Stephen Ward. Domáci dokázali po zmene strán už len skorigovať výsledok zásluhou gólov striedajúceho Alvara Moratu a Davida Luiza.

V úvodnom sobotňajšom zápase 1. kola anglickej futbalovej Premier League remizoval FC Liverpool na ihrisku Watfordu 3:3. Domáci viedli po prvom polčase 2:1, ale "The Reds" dokázali v druhom dejstve v rozpätí dvoch minút otočiť skóre zápasu. Na 2:2 vyrovnal Firmino a v 57. minúte poslal Liverpool do vedenia Mohamed Salah. Posledné slovo v zápase mal však domáci Miguel Angel Britos, ktorý vo štvrtej minúte nadstaveného času stanovil konečnú podobu výsledku na 3:3.

Premožiteľ MFK Ružomberok v predkole Európskej ligy FC Everton zvíťazil nad Stoke City 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Wayne Rooney, ktorý sa vrátil do Goodison Parku po dlhoročnom pôsobení v Manchestri United. Nováčik Premier League Huddersfield si vybojoval tri body na pôde Crystal Palace, ktorý zdolal 3:0.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Manchester City na pôde nováčika súťaže Brightonu 2:0.

sumáre - 1. kolo anglickej Premier League:

Watford - FC Liverpool 3:3 (2:1)
Góly: 8. Okaka, 32. Doucoure, 90.+4 Britos - 29. Mane, 55. Firmino (z 11 m), 57. Salah.

FC Chelsea - Burnley 2:3 (0:3)
Góly: 69. Morata, 88. Luiz - 24., 43. Vokes, 39. Ward. ČK: 14. Cahil, 81. Fabregas (obaja Chelsea)

FC Everton - Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 45.+1 Rooney.

FC Southampton - Swansea City 0:0

West Bromwich Albion - FC Bournemouth 1:0 (1:0)
Gól: 31. Hegazy.

Crystal Palace - Huddersfield 0:3 (0:2)
Góly: 26., 79. Mounie, 23. Ward (vlastný gól), 26., 79. Mounie.

Brighton - Manchester City 0:2 (0:0)