utorok, 8. august 2017 22:54 | Autor: TASR

Skopje 8. augusta (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zdolali Manchester United 2:1 a stali sa víťazmi utorňajšieho súboja o Superpohár UEFA v macedónskom Skopje.

Góly šampióna uplynulého ročníka Ligy majstrov vsietili Casemiro (24. min) a Isco (52. min), útočník "červených diablov" Romelu Lukaku v 62. minúte už iba znížil.

Realu sa podarilo obhájiť cennú trofej z vlaňajška, predtým ju vyhral aj v rokoch 2002 a 2014. Španielske kluby celkovo dominujú, od roku 2009 neuspeli len raz, keď sa presadil nemecký Bayern Mníchov. "Biely balet" nastúpil v základnej zostave bez najlepšieho hráča planéty Cristiana Ronalda. Portugalský útočník začal s tréningom po dlhej letnej dovolenke len minulý týždeň a v Aréne Filipa II. sa dostal na ihrisko až v 83. minúte, keď vystriedal Karima Benzemu.

V nedeľu 13. augusta čaká na Real Madrid prvý duel španielskeho Superpohára na pôde úhlavného rivala FC Barcelona. Manchester United v ten istý deň vstúpi do novej sezóny zápasom 1. kola Premier League proti West Hamu United.

Superpohár UEFA - sumár:

Real Madrid - Manchester United 2:1 (1:0)

Góly: 24. Casemiro, 52. Isco - 62. Lukaku. Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ŽK: Carvajal, Ramos - Lingard, Rashford, 31.000 divákov.

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Bale (74. Asensio), Benzema (83. Ronaldo), Isco (75. Lucas)

ManUnited: de Gea - Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian - Herrera (56. Fellaini), Matič, Pogba - Mchitarjan, Lukaku, Lingard (46. Rashford)

Už v 3. minúte sa ocitol v solídnej šanci Bale, ale akrobatickým volejom netrafil bránu. Real mal viac z hry, v 16. minúte po rohovom kope hlavičkoval Casemiro do brvna a ani o dve minúty mu nebolo dopriate v ďalšej dobrej pozícii. Do tretice už ale rozvlnil sieť za de Geom, keď v sklze ľavačkou zužitkoval center Carvajala. Bola to situácia hraničiaca s ofsajdom, ale taliansky rozhodca Rocchi gól uznal. Mourinhov tím sa trápil, v útoku bol dlho neškodný. V 39. minúte po dobrej práci Herreru mohol ísť do zakončenia, lenže Lukaku stál v ofsajde a obral svoj tím o gólovú príležitosť. Polčasové dianie uzavrela šanca Benzemu, ktorý v 43. minúte preveril de Geu.

Brankár United bol v permanencii aj krátko po zmene strán pri strele Kroosa spoza šestnástky, ktorú vytlačil na roh. V 52. minúte sa obrancovia anglického tímu prizerali "šachovačke" Balea s Iscom, na konci ktorej bolo technické obstrelenie druhého menovaného - 2:0. Nádej pre United mohol vykresať už o dve minúty Lukaku, ale z malého vápna poslal Navasom odrazenú loptu trestuhodne nad bránu. Definitívne rozhodnúť mohol v 61. minúte Bale, no loptu napálil len do brvna. Už o niekoľko desiatok sekúnd zahrmelo na opačnej strane ihriska, Navas strelu Matiča vyrazil len pred seba a pohotový Lukaku zblízka znížil - 2:1. Real prežil krušné chvíle po inkasovanom góle, keď sa súper dostával do platonického tlaku, z ktorého ale nič nevyťažil. V 81. minúte spálil tutovku striedajúci Rashford, proti ktorému vynikajúco zasiahol Navas. V sedemminútovom nadstavenom čase Lucas nepochodil pred de Geom, ale nepremenená šanca ho v konečnom dôsledku mrzieť nemusela.