Norbert Gombos zvládol úlohu, je vo finálovom kole kvalifikácie

nedeľa, 6. august 2017 11:07 | Autor: Jakub Vaverka

Norbert Gombos
Norbert Gombos | zdroj: © TASR

Na slovenského tenistu Norberta Gombosa čakal v prvom kole kvalifikácie na turnaj ATP v Montreale domáci tenista Raheel Manji. Gombos svoju úlohu zvládol a prebojoval sa ďalej.

Prvé kolo kvalifikácie nikdy nie je jednoduchá úloha. Norbert Gombos prvý set proti namotivovanému Manjimu zvládol na výbornu, porazil ho 6:3. V druhom sete sa však Kanaďan vrátil do zápasu, keď vyrovnal v tiebreaku, pričom v pridanej časti hry dovolil nášmu tenistovi získať len jednu loptu.

Tretí set však bol bezkonkurenčne v réžii nášho tenistu. Gombos nedal Manjimu absolútne žiadnu šancu a vyhral jednoznačne 6:1. Teraz ho čaká druhé kolo kvalifikácie na turnaj ATP Masters 1000 v Montreale, ktoré má zároveň prívlastok finálové. Slovák je kvalifikácii nasadenou päťkou.