Wimbledon: Kučová postúpila do 2. kola dvojhry, čaká ju Bacsinszká

utorok, 4. júl 2017 22:05 | Autor: TASR

Wimbledon: Kučová postúpila do 2. kola dvojhry, čaká ju Bacsinszká | zdroj: © TASR

Wimbledon 4. júla (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa druhýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V prvom kole si poradila s kanadskou kvalifikantkou Biancou Andreescuovou za 70 minút 6:4, 6:3. "Pomstila" tak svoju krajanku Viktóriu Kužmovú, ktorá s Kanaďankou prehrala vo finále kvalifikácie.

Ďalšou súperkou Kučovej na tráve All England Clubu bude vo štvrtok devätnásta nasadená Švajčiarka Timea Bacsinszká. V prvom sete nevyužila Slovenka vedenie 2:0 ani 4:2, vďaka brejku v deviatom geme ho však získala vo svoj prospech. O osude druhého dejstva rozhodol brejk v úvodnej hre.