ME do 21 rokov: Česi živia nádej na postup, Nemecko zatiaľ suverénne

streda, 21. jún 2017 23:05 | Autor: TASR

ME do 21 rokov: Česi živia nádej na postup, Nemecko zatiaľ suverénne | zdroj: TASR

Tychy/Krakov 21. júna (TASR) - Futbaloví reprezentanti Nemecka zvíťazili v stredu v ich druhom zápase C-skupiny na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku nad Dánskom 3:0.

Nemci mali od úvodu viac z hry, loptu držali na svojich kopačkách a v prvom polčase si vypracovali niekoľko šancí, ale tie ku gólu neviedli. Tlak favoritov pokračoval aj v úvode druhého dejstva a v 53. minúte ho zužitkovali na vedúci gól. Davie Selke vyslal spoza šestnástky z prvej technický oblúčik a ten zapadol pod brvno. V 73. minúte pridal druhý gól Marc-Oliver Kempf a o šesť neskôr uzavrel na konečných 3:0 striedajúci Nadiem Amiri.

Futbalisti Česka zvíťazili nad rovesníkmi z Talianska 3:1. Skóre v súboji hranom v Tychy pred 13.251 divákmi otvoril v 24. minúte Michal Trávník. Český kapitán využil fakt, že sa taliansky obranca Rugani pošmykol a prízemnou strelou prekonal nie najideálnejšie postaveného brankára Donnarummu. V 70. minúte vyrovnal Domenico Berardi, ktorý si nabehol na ideálnu prihrávku za obranu a na dvakrát prekonal českého brankára. Potom však prišli chvíle českých mladíkov, najprv si striedajúci Marek Havlík nabehol do obkľúčenia súperov a presnou strelou opäť dostal ČR do vedenia. A v 85. minúte krásnou strelou z diaľky rozhodol o triumfe Česka stopér Micheal Lüftner. "Lvíčatá" tak nechali zabudnúť na prehru 0:2 v prvom zápase s Nemeckom a stále sú v reálnej hre o postup.

V tabuľke sú na čele so šiestimi bodmi a skóre 5:0 Nemci, druhí sú trojbodoví Česi, rovnako majú na konte aj Taliani a posledné Dánsko je bez bodu.

ME hráčov do 21 rokov v Poľsku - C-skupina

Česko - Taliansko 3:1 (1:0)
Góly: 24. Trávník, 79. Havlík, 85. Lüftner - 70. Berardi, ŽK: Hubínek, Havlík - Berardi, Cataldi, Conti, 13.251 divákov.

Nemecko - Dánsko 3:0 (0:0)
Góly: 53. Selke, 73. Kempf, 79. Amiri, ŽK: Jung, Toljan, Stark - Christensen, Duelund, Bangaard