7 najpamätnejších finále MS v hokeji v novodobej histórii

pondelok, 22. máj 2017 13:21 | Autor: Dávid Lech

Včerajšie finále medzi Švédskom a Kanadou bolo ozdobou svetového hokeja. Zaspomínajte si s nami na 7 najpamätnejších finálových zápasov novodobej histórie MS v hokeji.

MS 1994: Fínsko – Kanada 1:2 po samostatných nájazdoch

8. mája 1994 sa uskutočnilo finále MS v hokeji medzi Fínskom a Kanadou. Po 40 minútach bol stav nerozhodný 0:0 a v 47. minúte po góle Esa Keskinena sa mohlo zdať, že výnimočná fínska defenzíva zvyšné minúty kanadského tlaku ustojí. Nestalo sa tak. Necelých päť minút pred koncom stretnutia poslal zápas do predĺženia Rod Brind’Amour. Finále napokon rozhodli napínavé samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejšie „javorové listy.“ Víťazný gól bol pripísaný na konto Luca Robitaillea, ktorý shootouty rozhodol v piatej sérii nájazdov.