sobota, 15. apríl 2017 18:05 | Autor: TASR

Rím 15. apríla (TASR) - Sobotňajšie milánske derby medzi Interom a AC sa v 32. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže skončilo nerozhodne 2:2.

Inter síce viedol po prvom polčase o dva góly, ale o náskok prišiel, keď hráči AC znížili v 83. a vyrovnali až v siedmej minúte nadstaveného času druhého dejstva. Slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka hral za "Rossoneri" do 57. minúty, pred prestávkou videl žltú kartu.

Líder tabuľky Juventus Turín triumfoval na pôde Delfina Pescara 2:0, keď oba góly strelil Gonzalo Higuain už v prvom polčase. Druhý tím poradia AS Rím doma remizoval s Atalantou Bergamo 1:1 a Juventus mu odskočil na osem bodov.

32. kolo:

Inter Miláno - AC Miláno 2:2 (2:0)

Góly: 36. Candreva, 44. Icardi - 83. Romagnoli, 90.+7 Zapata

/Juraj Kucka (AC) hral do 57. minúty a dostal ŽK/

AS Rím - Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)

Góly: 50. Džeko - 22. Kurtič

Cagliari Calcio - Chievo Verona 4:0 (3:0)

Góly: 40. a 90. Joao Pedro, 11. Borriello, 15. Sau

FC Janov - Lazio Rím 2:2 (1:1)

Góly: 10. Simeone, 78. Pandev - 45.+2 Biglia, 90.+1 Alberto

ACF Fiorentina - FC Empoli 1:2 (0:1)

Góly: 64. Tello - 37. El Kaddouri, 90.+3 Pasqual (z 11 m), ČK: 90.+5 Kalinič (Fiorentina)

US Palermo - FC Bologna 0:0

ČK: 25. Pulgar (Bologna)

Delfino Pescara - Juventus Turín 0:2 (0:2)

Góly: 23. a 43. Higuain

FC Turín - FC Crotone 1:1 (0:0)

Góly: 66. Belotti (z 11 m) - 81. Simy