streda, 15. marec 2017 20:05 | Autor: TASR

KHL: Magnitogorsk do konferenčného finále, Kazaň delí od postupu jedna výhra (2) | zdroj: © TASR

Moskva 15. marca (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk sa stali prvými finalistami Východnej konferencie KHL.

V stredajšom štvrtom súboji konferenčného semifinále zvíťazili na ľade Barysu Astana 3:2 po predĺžení a spečatili svoj postup medzi najlepšiu ligovú štvorku. Sériu 2. kola play off vyhral obhajca hladko 4:0 na zápasy.

O víťazstve "Magnitky" rozhodol v 78. minúte český útočník Jan Kovář, ktorý sa presadil zblízka po výbornej prihrávke Sergeja Mozjakina. Pre kazašského zástupcu sa tak sezóna skončila. Metallurg narazí vo finále Východnej konferencie na úspešnejšieho z dvojice Ak Bars Kazaň - Avangard Omsk. Bližšie k postupu sú hráči Kazane, ktorí v stredu zdolali na domácom štadióne súpera 2:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy.