sobota, 19. marec 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 19. marca (TASR) - V šesťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na sobotu zo slovenských hokejistov bodovo presadil len Marián Hossa.

Elitný krídelník dopomohol gólom k jasnému triumfu Chicaga na ľade Winnipegu v pomere 4:0 a výrazne sa priblížil k méte 500 presných zásahov. Aktuálne ich má na konte 498. Na strane Jets nastúpil proti svojmu bývalému klubu Marko Daňo, do štatistík si však pripísal len ďalšiu mínusku. Richard Pánik v drese "jastrabov" nebodoval.

Boston nezvládol druhý zápas za sebou a v Anaheime prehral 0:4. Slovenský obranca Zdeno Chára zaznamenal mínusový bod a sedem trestných minút, keď sa 48. minúte pobil s Claytonom Stonerom. Súboj však neustál a skončil prvý na ľade.