nedeľa, 29. november 2015 19:05 | Autor: TASR

Bern 29. novembra (TASR) - Hokejisti Fribourgu prehrali v nedeľňajšom zápase 26. kola švajčiarskej NLA v Bieli 4:5 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hosťom na úspech nestačili ani dve asistencie slovenského útočníka Martina Réwaya. Bývalý hráč Sparty je vo forme, v dvoch víkendových dueloch zaznamenal spolu päť kanadských bodov (2+3).

Biel minútu pred koncom vyhrával o jeden gól 4:3 a hostia z Fribourgu sa odhodlali k hre bez brankára. Pri power-play šli domáci hokejisti spečatiť svoje víťazstvo, no strela smerujúca medzi tri žrde skončila na perfektnom Réwayovi. Slovenský reprezentant nielen zastavil gólovú strelu, ale pohotovo založil útok, po ktorom Julien Sprunger poslal 53 sekúnd pred koncom zápas do predĺženia.

NLA - nedeľa:

Biel - Fribourg 5:4 pp a sn /za hostí Martin Réway 0+2/, Kloten - Ambri-Piotta 7:4