sobota, 28. november 2015 09:05 | Autor: TASR

New York 28. novembra (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa strelecky presadili v piatkových zápasoch zámorskej NHL. Najviac sa darilo Tomášovi Tatarovi z Detroitu Red Wings, ktorý k presnému zásahu pridal aj asistenciu. "Červené krídla" aj jeho zásluhou zdolali na domácom ľade Edmonton Oilers 4:3 po predĺžení. Hosťom na úspech nestačil ani gól obrancu Andreja Sekeru. Marián Hossa strelil svoj štvrtý gól v sezóne a pomohol Chicagu Blackhawks k výhre na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení.

New York Islanders v bráne s Jaroslavom Halákom prehrali na ľade Floridy Panthers 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slovenský gólman kryl 25 striel súpera a jeho úspešnosť zásahov dosiahla úroveň 92,6 percenta.

Boston triumfoval doma nad New Yorkom Rangers 4:3, hoci ešte desať minút pred koncom tretej tretiny prehrával 2:3. Vďaka gólom Ryana Spoonera a Davida Krejčího duel dokonale otočil a natiahol víťaznú šnúru na päť zápasov.

Po vyrovnanom skóre 2:2 na začiatku tretej tretiny strhli "jazdci" v 50. minúte misky váh na svoju stranu. J. T. Miller tečom strely Keitha Yandleho najskôr trafil žŕdku, no následne sa puk odrazil od chrbta brankára Tuukku Raska do siete. Boston ale s blížiacim sa záverom výrazne pridal, viackrát zovrel hostí pred Henrikom Lundqvistom a dvomi gólmi sa za 123 sekúnd dočkal dokonalého obratu.

Slovenský obranca Zdeno Chára strávil na ľade takmer 23 minút, no do bodových štatistík sa nezapísal.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - NEW YORK RANGERS 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 15. Bergeron (Krug), 30. Connoly (Miller, Hayes), 57. Spooner (Eriksson, Krug), 59. Krejčí – 23. Lindberg (Miller, Fast), 26. Nash (McDonagh), 50. Miller (Yandle, Klein). Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 34:27, 17.565 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. Del Zotto (Schenn, Giroux), 45. McDonald (Medvedev, Laughton), 65. Gostisbehere (Giroux, Voráček) - 2. Forsberg (Ribeiro, Neal), 60. Fisher (Forsberg, Josi). Brankári: Neuvirth - Rinne, strely na bránku: 36:35, 19.818 divákov

MINNESOTA WILD - WINNIPEG JETS 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 50. Carter (Porter, Brodin) - 37. Perreault (Byfuglien, Wheeler), 43. Byfuglien (Lowry, Burmistrov), 57. Ehlers (Thorburn). Brankári: Dubnyk - Hellebuyck, strely na bránku: 15:29, 19.055 divákov

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 2. Cogliano (Hagelin, Fowler), 28. Stewart (Lindholm, Kesler) - 59. HOSSA (Keith, Seabrook), 60. Keith (Seabrook, Kane), 62. Anisimov (Seabrook). Brankári: Gibson - Crawford, strely na bránku: 25:32, 17.174 divákov

Gól Mariána Hossu:

WASHINGTON CAPITALS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 8. Ovečkin (Chimera, Kuznecov), 39. Chimera (Kuznecov, Niskanen), 40. Johansson (Carlson, Schmidt), 46. Oshie (Bäckström, Carlson) - 51. Boyle (Callahan, Brown), 53. Hedman (Namestnikov). Brankári: Holtby - Vasilevskij, strely na bránku: 37:34, 18.506 divákov

BUFFALO SABRES - CAROLINA HURRICANES 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Gorges (Ristolainen, McGinn), 33. Eichel, 40. Gionta (Moulson), 47. Legwand (McGinn, Schaller) - 25. Rask (E. Staal, Lindholm), Brankári: Johnson - Ward (41. Läck), strely na bránku: 21:28, 18.052 divákov

COLUMBUS BLUE JACKETS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 52. Johansen (Saad, Connauton), 63. Atkinson (Dubinsky, Johnson) - 50. Malkin (Crosby). Brankári: Bobrovskij - Fleury, strely na bránku: 43:25, 18.205 divákov

NEW JERSEY DEVILS - MONTREAL CANADIENS 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Henrique (Moore, Stempniak), 30. Stempniak (Cammalleri, Eliáš) - 36. Andrighetto (Eller), 52. Galchenyuk (Pacioretty, Markov), rozh. sam. nájazd Andrighetto. Brankári: Schneider - Condon, strely na bránku: 27:27, 16.514 divákov

DETROIT RED WINGS - EDMONTON OILERS 4:3 pp (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 26. Nyquist (Green, TATAR), 33. TATAR (Nyquist, Ericsson), 40. Larkin (Zetterberg), 61. Kronwall (Larkin, Zetterberg) - 36. Pakarinen (Lander, Purcell), 38. SEKERA (Letestu, Pouliot), 49. Pakarinen. Brankári: Howard - Talbot, strely na bránku: 32:24, 20.027 divákov

Gól Tomáša Tatara:

Gól Andreja Sekeru:

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Pirri (Jágr, Gudbranson), 25. Jokinen (Trocheck), rozh. sam. nájazd Barkov - 46. Strome (Grabovskij, Židlický), 49. Bailey (Nielsen, Židlický). Brankári: Luongo - HALÁK, strely na bránku: 27:25, 14.598 divákov

DALLAS STARS - VANCOUVER CANUCKS 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Jamie Benn (Sharp, Seguin), 32. Spezza (Klingberg, Sharp), rozh. sam. nájazd Seguin - 24. D. Sedin (Hansen), 56. H. Sedin (D. Sedin, Vrbata). Brankári: Niemi - Miller, strely na bránku: 25:36, 18.532 divákov

ARIZONA COYOTES - CALGARY FLAMES 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 21. Hanzal (Rieder), 65. Ekman-Larsson (Richardson, Domi) - 37. Giordano (Gaudreau, Hudler). Brankári: Smith - Rämö, strely na bránku: 21:26, 11.495 divákov

Jaroslav Halák (NY Islanders) 65:00 2/27 92,6%

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/