streda, 18. november 2015 09:05 | Autor: TASR

Barranquilla 18. novembra (TASR) - Argentínski futbaloví reprezentanti sa dočkali prvého víťazstva v juhoamerickej kvalifikácii o postup na MS 2018 v Rusku.

V noci na stredu vyhrali v Barranquille nad domácou Kolmbiou tesne 1:0 a v tabuľke poskočili s piatimi bodmi z deviatej na šiestu priečku.

O jediný gól súboja sa postaral stredopoliar Lazia Rím Lucas Biglia, ktorý v 19. minúte zakončil rýchly brejk hostí, keď po prihrávke Ezequiela Lavezziho pohodlne skóroval do prázdnej brány. Úradujúci vicemajstri sveta uspeli, hoci im pre zranenia chýbali ofenzívni lídri Lionel Messi a Sergio Agüero.

V ďalšom stretnutí 4. kola juhoamerickej kvalifikácie Brazílčania nedali šancu Peru a vyhrali v Sao Paule jasne 3:0. "Kanárikov" nasmeroval k triumfu presný zásah Douglasa Costu z 21. minúty, ktorý mal prsty aj v ďalších dvoch góloch domáceho tímu. "Po remíze v Argentíne to bolo pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Tím sa neustále vyvíja, od zápasu k zápasu sa zlepšuje a začíname postupne hrať štýlom, akým chceme," pochvaľoval si Filipe Luis, ktorý si zaknihoval premiérový gól v reprezentačnom drese.

Brazília figuruje v tabuľke priebežne na treťom mieste za druhým Uruguajom, ktorý skolil úradujúceho víťaza Copa America Čile prekvapujúco hladko 3:0. Lídrom tabuľky je naďalej Ekvádor, ktorý vyhral vo Venezuele 3:1 a drží si tak stále stopercentnú bilanciu.