10 dôvodov, prečo sme porazili Česko

streda, 1. apríl 2015 08:32 | Autor: Filip Chudý

Slovenská futbalová reprezentácia vyhrala aj ôsmy zápas za sebou, keď sme porazili Česko 1:0. Naše víťazstvo bolo plne zaslúžené. Aké sú hlavné dôvody ďalšieho úspešného futbalového predstavenia našej reprezentácie?

Zmena systému

Nastúpili sme v systéme 4 – 4 – 2, čo bolo trochu prekvapujúce, zvlášť preto, že na pozíciách útočníkov hrali Hamšík s Dudom. Treba povedať, že občas sme sa v tom iba hľadali, veď niektoré lopty dostal súper zadarmo len preto, že nikto v danej chvíli nebol na hrote. Ale zas niektoré momenty boli dobré, hlavne pri kombináciách. A hoci prvý polčas vyznel pre nás nakoniec v sumáre lepšie, k víťazstvu nám pomohla aj druhopolčasová zmena systému na tradičných 4 – 2 – 3 – 1. Duda vďaka tomu ožil, čo podčiarkol víťazným gólom a Česi už nemali lopty zadarmo, lebo Jakubko také ani nedáva. V prvom polčase sme boli nebezpečnejší hlavne preto, že hral Hamšík, Weiss ukázal svoju genialitu s loptou na nohe, Mak sa dobre zapájal do rotácie hráčov a Greguš s Hrošovským ešte naplno vládali. A v systéme 4 – 2 – 3 – 1 by to bolo možno aj výraznejšie. No bol to prípravný zápas, tak sa skúšalo, v kvalifikácii experimentovať netreba.