nedeľa, 1. marec 2015 14:05 | Autor: TASR

Madrid 1. marca (TASR) - Futbalisti FC Barcelona sa otriasli po minulotýždňovej šokujúcej prehre s Malagou a v sobotu večer zvíťazili na ihrisku predposlednej Granady 3:1.

Katalánci sa priblížili k vedúcemu Realu Madrid na rozdiel jediného bodu, "biely balet" hrá v nedeľu večer proti šiestemu Villarrealu.

Vo všetkých góloch Kataláncov mal prsty Luis Suarez. Uruguajský útočník najskôr pripravil úvodný gól pre Ivana Rakitiča, potom sám zvýšil na 2:0 a v 70. minúte asistoval aj na presnom zásahu Lionela Messiho. Suarez hrá vo výbornej forme, v utorok zariadil triumf FC na ihrisku anglického šampióna Manchestru City v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov.

"Bolo dôležité naplno bodovať po prehre s Malagou a ja som rád, že sme to dokázali. Bol to náročný zápas, ale hrali sme dobre a myslím, že sme si zaslúžili vyhrať. Páčilo sa mi nasadenie tímu od prvej do poslednej minúty," citovala agentúra Reuters strelca úvodného gólu Rakitiča.