NHL: Duel Chára - Gáborík pre kapitána Bruins, Chicago prehralo v San Jose

nedeľa, 1. február 2015 07:05 | Autor: TASR

New York 1. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo prispeli k triumfu svojho Detroitu Red Wings v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 4:1. Tatar v 6. minúte otvoril skóre duelu, zaznamenal už svoj 22. presný zásah v sezóne a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Jurčo asistoval pri góle Brandana Smitha. Do bodových štatistík sa zapísal aj obranca Ľubomír Višňovský, ktorý debutoval po zranení a strelil jediný gól "ostrovanov".

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili nad Washingtonom Capitals tesne 1:0 po predĺžení. O jediný presný zásah sa postaral v 64. minúte Max Pacioretty.

V súboji kapitána Bostonu Zdena Cháru s útočníkom obhajcu titulu LA Kings Mariána Gáboríka sa viac darilo domácemu obrancovi, keď Bruins vyhrali 3:1. Chára zaknihoval desiatu asistenciu v sezóne, Gáborík si do štatistík zapísal jeden mínusový bod. Carolina prehrala v Madison Square Garden s NY Rangers 1:4, slovenský obranca hostí Andrej Sekera odohral vyše 20 minút a zapísal si jednu mínusku. Florida bez Tomáša Kopeckého v zostave prehrala na ľade New Jersey Devils 1:3, Toronto podľahlo vo Philadelphii 0:1, jeho slovenský útočník Richard Pánik odohral takmer 10 minút.

výsledky:

Montreal - Washington 1:0 pp, Detroit - NY Islanders 4:1 (za domácich T. Tatar 1+0, T. Jurčo 0+1 - za hostí Ľ. Višňovský 1+0), Ottawa - Arizona 7:2, Boston - Los Angeles 3:1 (za domácich Z. Chára 0+1), New Jersey - Florida 3:1, Philadelphia - Toronto 1:0, Winnipeg - Dallas 2:5, Tampa Bay - Columbus 3:1, NY Rangers - Carolina 4:1, Calgary - Edmonton 4:2, San Jose - Chicago 2:0