Top 5 mužstiev s najničivejšími závermi stretnutí

streda, 17. december 2014 10:05 | Autor: Richard Weinfortner

Inkasovaný gól v úvode sa doháňa výrazne jednoduchšie ako v závere. Predstavujeme vám päticu európskych tímov s najsilnejšími záverečnými desaťminútovkami.

Olympique Lyon

Posledný ligový titul Lyonu pochádza z roku 2008 a odvtedy Les Gones na výraznejší úspech čakajú. Pozitívom sú aspoň jedny z najlepších záverov stretnutí. Aj vďaka nim sa Olypique držia aktuálne na tretej priečke v Ligue 1. Za celú minulú sezónu zaťažili konto súperov v poslednej desaťminútovke 9krát, tento rok už 8krát a ročník zďaleka nekončí. Už v prvom kole začali Lyončania zariaďovať víťazstvo až po hodine hry. Do rebríčka sa však dostali hlavne vďaka zápasom, ako odohrali v 6. kole proti PSG. Gól na konečných 1:1 padol v 84. minúte a pripísali si ho Samuel Umtiti. Na začiatku októbra Lyon rozstrieľal Lille rozdielom triedy a výsledok opäť zaokrúhľoval až v samom závere riadnej hracej doby. Svojím tretím gólom v zápase sa prezentoval Alexandre Lacazette. Ďalší zničujúci záver prežili na Stade de Gerland futbalisti Montpellieru. Pri víťazstve 5:1 dával Lyon svoje posledné dva góly v 82. a 88. minúte. Ich autormi boli Lacazette a Steed Malbranque. Povestný finiš potvrdili zverenci Huberta Fourniera aj v dvanástom kole. Na pôde OGC Nizza inkasovali krátko po zmene strán otvárací gól zápasu, no v priebehu záverečnej polhodinky otočili skóre na 3:1 vo svoj prospech. Dva góly v rozpätí 80.-94. minúty zaznamenal Lacazette. Vydreté tri body v posledných sekundách si Lyon pripísal aj v domácom súboji so Stade Reims. Dobrú prácu v nadstavení odviedol opäť Lacazette a loptu si hostia poslali do vlastnej brány sami. Aj december otvoril francúzsky gigant v tradičnom duchu. Na pôde Évianu si spravil v závere one-man show opäť Alexandre Lacazette. V 81. minúte vyrovnal na 2:2, aby v nadstavenom čase strhol víťazstvo na stranu svojho tímu. Ak patríte medzi vášnivých tipujúcich, máme pre vás zaujímavé odporúčanie – posledný gól zápasu bude patriť Lyonu. Ak by ste stávku chceli ešte vyšperkovať, pokojne si pripíšte meno strelca. 23-ročný útočník, odchovanec Olympique a rodák z Lyonu dal tento rok už 15 gólov a skóroval aj v predkole Európskej ligy proti Mladej Boleslavi.