5 mužstiev s najlepšími úvodmi zápasov

utorok, 16. december 2014 10:31 | Autor: Richard Weinfortner

Inkasovaný gól v úvode sa rozhodne doháňa ľahšie ako v závere. Ak sa však tím vie dostať do vedenia krátko po nástupe, nepochybne získava na svoju stranu veľkú výhodu. Toto je päť celkov, ktoré sú ihneď po úvodnom hvizde najúdernejšie.

Real Madrid

Real Madrid

Za minulý ročníky Primera Division mal Cristiano Ronaldo priemer takmer presne gól na zápas, zatiaľ čo Karim Benzema približne pol gólu. V sezóne 2014/15 majú obaja nakročené k zlepšeniu tejto štatistiky. Najmä Portugalčan hrá vo fantastickej forme a Madridčania sa môžu hrdiť jednoznačne najlepšou ofenzívou v súťaži. Svoje delá dokážu dostať do prevádzkovej teploty veľmi rýchlo a na prvý gól zvyčajne dlho nečakajú. Nepresvedčivý vstup do ligovej sezóny síce musel neprajníkov tešiť, no Biely balet následne natiahol dlhú víťaznú šnúru. V úvodných desiatich minútach dal Real už štyri ligové góly a ak by sme toto časové rozmedzie natiahli na 20 minút, Pusinky nastrieľali už osem gólov. Rozprávať by vedeli hráči Bilbaa po siedmom kole, kedy prvýkrát kapitulovali už po dvoch minútach hry. Ešte horšie spomienky má Granada. Proti nej sa Cristiano Ronaldo trafil už v 2.minúte. Úvodné desaťminútovky však nie sú len o najlepšom strelcovi. Rayo Vallecano začiatkom novembra prehrávalo na Santiagu Bernabéu od 9. Minúty, čo zariadil Gareth Bale. Keď už sme spomenuli kompletné čísla, za prvé polčasy má Real skóre 27:7, takže polovicu svojich gólov nastrieľal ešte pred prestávkou. Len pre porovnanie, väčšina španielskych tímov nemá na konte 27 gólov za kompletných odohraných 15 kôl. Prvé polčasy boli silnou zbraňou aj minulý rok, ale priebežné hodnoty napovedajú, že budú vylepšené. Obrovská kvalita španielskeho giganta je demonštrovaná aj v Lige majstrov, kde Real prešiel základnou skupinou bez zakopnutia a v každom z odohraných súbojov sa trafil už v prvom polčase. Najrýchlejšie to bolo doma proti Bazileju, v 14. minúte. Zhodou okolností šlo o vlastný gól hostí. Úvodné desaťminútovky Realu dokážu mať vražedný charakter, ale v Európe sú stále „až“ piate najnebezpečnejšie.