MLS: LA Galaxy s rekordným piatym titulom, finále rozhodol veterán Keane

pondelok, 8. december 2014 09:05 | Autor: TASR

MLS: LA Galaxy s rekordným piatym titulom, finále rozhodol veterán Keane | zdroj: © TASR

Carson 8. decembra (TASR) - Futbalisti Los Angeles Galaxy získali rekordný piaty titul v severoamerickej Major League Soccer (MLS).

Finále play off proti tímu New England Revolution rozhodol v ich prospech kapitán írskej reprezentácie Robbie Keane, ktorý v 111. minúte predĺženia strelil gól na konečných 2:1.

Tridsaťštyriročný Keane dostal aj cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny MLS. Nestarnúci kanonier dal štvrtý gól v uplynulých štyroch zápasoch proti New Englandu a zaistil svojmu tímu víťaznú trofej.

Hráči LA Galaxy ovládli súťaž po tretí raz za posledné štyri sezóny a s piatimi prvenstvami sú najúspešnejším tímom ligy, keď sa osamostatnili na čele historickej tabuľky pred D.C. United. Naopak New England neuspel ani v piatom finále, z toho tretíkrát proti Los Angeles a zakaždým po prehratom predĺžení.