Hokejbal-SP: Víťazom Svetového pohára Kladno, vo finále zdolalo Skalicu

nedeľa, 31. august 2014 22:05 | Autor: TASR

Nitra 31. augusta (TASR) - Víťazom Svetového pohára v hokejbale sa stal tím HbC Alpiq Kladno. Český extraligista v dramatickom finále zdolal Skalicu 2:1 po predĺžení, hoci ešte 16 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prehrával 0:1. Na treťom mieste skončili hráči Pruského, ktorí v súboji o bronz zdolali švajčiarsky Oberwil Rebells 2:1.

Výsledok finále:

HbC Alpiq Kladno - Hokejmarket Skalica 2:1 po predĺžení (0:1, 1:1)

Góly: 30. Pospíšil (Štěpaník, Kudela), 33. Kudela - 4. Mikeska (Škadra)

V česko-slovenskom finále mali lepší štart Skaličania. Po presnej strele Mikesku z väčšej diaľky sa v 4. minúte prvého dejstva ujali vedenia. Kladno však hrozilo mnohými protiútokmi a brankár Záhorákov Komenda bol v častej permanencii. Stav 1:0 sa Skaličanom podarilo udržať až do poslednej minúty riadneho hracieho času. Hráči Kladna sa v závere odhodlali k hre so šiestimi hráčmi a 16 sekúnd pred koncom na 1:1 vyrovnal Pospíšil. Skaličanov inkasovaný gól nalomil a od úvodu predĺženia boli pod tlakom. V 33. minúte sa o víťazný gól českého tímu postaral obranca Kudela.

Hlasy po turnaji:

Tomáš Kudela, obranca Kladna, autor víťazného gólu: "Finále bolo veľmi ťažké. Bolo to náročné aj na psychiku, keďže sme takmer celý zápas o gól prehrávali. Súper hral výborne a mali sme s nimi problémy. Vďaka našej vôli a bojovnosti sme to dotiahli do víťazného konca. Boli to veľké nervy, ale teraz je to už perfektný pocit. Z Nitry si odnášame krásne spomienky."

Ľubor Komenda, brankár Skalice: "Bol to krásny turnaj, hoci je to veľké sklamanie dostať gól 16 sekúnd pred koncom. V predĺžení sme už mali menej síl. Pred turnajom by sme druhé miesto brali všetkými desiatimi, no škoda, že to nie je zlato. Chýbalo nám k tomu málo, no taký je šport."