MBK Ružomberok - Wallonia 79:55 v G-skupine EP FIBA

streda, 27. november 2013 21:05 | Autor: TASR

MBK Ružomberok - Wallonia 79:55 v G-skupine EP FIBA | zdroj: © TASR

Ružomberok 27. novembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom domácom zápase G-skupiny Európskeho pohára FIBA nad belgickým Wallonia Basket vysoko 79:55 a oplatili mu tak prehru z prvého vzájomného duelu. Zverenky trénera Juraja Suju majú po 4. kole na konte dve výhry a dve prehry.

"Ruža" sa najbližšie predstaví 4. decembra o 20.00 h na palubovke francúzskeho GB Tarbes.

V druhej najvýznamnejšej klubovej súťaži basketbalistiek v Európe štartuje v siedmich skupinách 28 tímov. Do šestnásťfinále postúpia prvé dve družstvá z každej skupiny, ktoré doplnia dve najlepšie z tretích miest.

G-skupina:

MBK Ružomberok - Wallonia Baskett 79:55 (42:30)

zostava a body MBK: Kmeťová 20 (4 trojky), Baburová 14 (3), Murphyová 14, Brezániová 10, Stalvantován 7 (Černáková 6, Remenárová 5, Vesterbergová 3, Hadačová, Kudličková) - najviac bodov Wallonia: Trahanová 26, Carpreauxová 9, Andersonová a Mingoová po 8. TH: 19/14–17/12. fauly: 16:24, 5 faulov: 37. Carpréauxová (Wallonia), trojky: 9:3, 1050 divákov. Rozhodovali: Lenczowski (Poľ.), Sziffra (Maď.) a Hjartarson (Švaj.), štvrtiny: 19:14, 23:16, 28:7, 9:18.

V 3. minúte bol stav 2:6, no o dve minúty na to Liptáčky po prvý raz otočili misky váh na svoju stranu – 7:6. Belgický tím viedol poslednýkrát v zápase v 7. minúte 9:12. O dve neskôr bolo už vyrovnané 14:14 a potom liptovský kolektív udrel 11–bodovou šnúrou a v 13. minúte odskočil na 25:14. Po polčase mali Ružomberčanky k dobru 12 bodov (42:30). Domáce hráčky mali impozantný vstup do druhej polovice, po úžasnom uragáne ušli v 29. minúte na rozdiel 36 bodov (70:34) a rozhodli tak o osude zápasu. Záverečnú štvrtinu, keď priestor dostala aj "lavička", prehrali Ružomberčanky 9:18, ale to už nič nezmenilo na ich vysokom víťazstve.