Reportáž: BC Prievidza - BK SPU Nitra (27. kolo mužskej extraligy)

nedeľa, 17. január 2010 15:30 | Autor: adminsport7

Reportáž zo zápasu 27. kola extraligy mužov medzi Nitrou a Prievidzou

Úvod zápasu minuloročných semifinálových súperov sa niesol v rozháranom duchu, keď po 4,5 minútach bol stav len 6:6. Potom však začala úradovať na domácej strane trojica Fears, Bosák a Szalay a Prievidza sa dostala po šnúre 8:0 na koňa. Hostí v týchto fázach držal nad vodou hlavne Votroubek, autor 11 bodov v prvej desaťminútovke. Nitriansky kormidelník „Mexo“ Urban naordinoval ku koncu štvrtiny svojim zverencom zónovú obranu, ktorú však domáci ľahko prekonávali a po trojke Jašša tesne pred koncom prvej periódy išli do 10 bodového vedenia.

Nitrania začali od úvodu druhej štvrtiny sťahovať náskok svojho súpera predovšetkým vďaka dobre hrajúcemu Scottovi. Dametri Hill predviedol 50 sekúnd pred koncom prvého polčasu na jeho pomery nevídanú akciu, keď na polke ihriska vystihol prihrávku a nezadržateľne si prišiel pre dva body, ktorými upravoval už na 40:35. Úplný záver však patril domácemu rozohrávačovi Fearsovi, ktorý ďalekonosnou trojkou stanovil na polčasových 45:36.

Prievidzi výborne vyšiel vstup do druhého dejstva, keď po koši s faulom Fearsa a trojke Rerka viedla už o 15 bodov. Na druhej strane sa však spoza veľkého oblúka trafili Scott s Votroubkom a Nitra bola razom späť v zápase. Hostia sa síce snažili stiahnuť manko, no dobre hrajúci súper mu to príliš neumožňoval. V 24.minúte zápasu si slabšiu chvíľku vybral Američan v drese Nitry Ed Scott, ktorý najprv nepremenil svoj nájazd a následne si naivne a zbytočne spravil štvrtý faul, pre ktorý musel striedať. Tento fakt domáci využili a pred poslednou desaťminútovkou si vytvorili 16 bodové vedenie (67:50).

Najlepší hráč hostí Votroubek síce otvoril skóre poslednej časti hry presnou trojkou, avšak prísny piaty faul Scotta zrejme zmaril aj tie posledné nitrianske nádeje na úspech v tomto zápase. Domáci Fears upravoval dvoma trestnými hodmi už na rozdiel 19 bodov, no majster sa dokázal ešte posledný krát nadýchnuť a po šnúre 7:0 mierne stiahol vedenie Prievidžanov. Posledné minúty ale opäť patrili s chuťou hrajúcim domácim, ktorí predviedli zopár vydarených akcií. Konečný skóre šlágra 26.kola bolo 88:68 v neprospech majstrovskej Nitry.

BC Prievidza - BK SPU Nitra 88:68 (26:16, 19:20, 22:15, 21:17)
Najviac bodov: Fears 29, Bosák 17, Szalay 15 - Votroubek 23, Scott 11, Hill 10
TH: 18/15 - 12/7, fauly: 15 - 18, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Sudek, Fuska a Doušek, 2000 divákov

hviezdy zápasu:

1.Jeremy Fears, BC Prievidza

Najlepším strelcom, ale aj hráčom stretnutia sa stal domáci „playmaker“ Jeremy Fears, ktorý si dnes na svoje konto pripísal 29 bodov (streľba 11/16), po 3 asistencie a zisky, ale aj 5 stratených lôpt.

2.Stanislav Votroubek, BK SPU Nitra

Stando mal veľmi dobrú prvú štvrtinu, v ktorej zaznamenal 11 bodov a aj v ďalšom priebehu zápasu bol najnebezpečnejším strelcom Nitranov. Nakoniec sa český dlháň zastavil na 23 bodoch, pričom z hry premenil 9 zo 14 streleckých pokusov, vrátane piatich spoza veľkého oblúka.