Reportáž: BK SPU Nitra - Astrum Levice

streda, 13. január 2010 21:54 | Autor: adminsport7

Report zo zápsu 26. kola mužskej extraligy medzi Nitrou a Levicami

Skóre tradičného západoslovenského derby medzi Nitrou a Levicami otvoril dvoma šestkami nitriansky pivot Dametri Hill. Vzápätí však na druhej strane kontroval trojkou Lutovský, čím poslal prvý aj posledný krát v zápase svoj tím do vedenia. Nitrania postupne jasne ovládli dianie na ihrisku, na neudržanie boli najmä Hill s Votroubkom (spolu 20 bodov v prvej štvrtine) a tak po desiatich minútach hry viedli domáci už o 14 bodov. Priebeh hry sa príliš nezmenil ani v druhej perióde, Nitra naďalej dominovala takmer vo všetkých herných činnostiach a po trestných hodoch Tomeka náskok domácich narástol už na 21 bodov. Na polčasovú prestávku sa napokon išlo za stavu 51:29 v prospech úradujúceho majstra z Nitry.

Úvodný kôš druhého dejstva síce zaznamenal hosťujúci Jurík, no Nitrania šnúrou 7:0 v priebehu jednej minúty zmarili zrejme akékoľvek nádeje hostí na zdramatizovanie zápasu. BK SPU získal v 25.minúte opäť po šestkách Tomeka najvyššie 34 bodové vedenie v zápase. Následne dal „coach“ domácich Ľubomír Urban príležitosť viacerým hráčom z lavičky, pričom ponúknutú šancu vyučil najmä Vido, ktorý za 11 minút na ihrisku nastrieľal 10 bodov. V poslednej desaťminútovke sa už zápas len dohrával, domácim viaceré pokusy povypadávali z koša, čo hostia využili a skresali konečný rozdiel na prijateľných 20 bodov  (91:71).

BK SPU Nitra - Astrum Levice 91:71 (28:14, 23:15, 22:15, 18:27)
Najviac bodov: Hill 18, Votroubek 15, Lehman 11 - Grznár 22, Jurík 18, Klein 13
TH: 26/18 - 19/13, fauly: 19 - 18, trojky: 7 - 8, rozhodovali: Ženiš, Mlynský a Matejčík, 450 divákov

hviezdy zápasu:

1.Richard Grznár, Astrum Levice

Bývalý hráč Nitry sa stal s 22 bodmi najlepším strelcom zápasu a my sme ho vybrali aj ako prvú hviezdu zápasu. Mladý rozohrávač premenil 9 z 12 pokusov z hry, vrátane 3 ďalekonosných trojok a na ihrisku strávil takmer plných 40 minút, počas ktorých si svoju robotu odviedol veľmi dobre.

2.Dametri Hill, BK SPU Nitra

„Big D“ sa už tradične stal najlepším strelcom nitrianskeho kolektívu, pričom na 18 bodov potreboval v tomto zápase necelých 17 minút. Dametri strieľal so 70% úspešnosťou streľby a do štatistík si pripísal aj 3 doskočené lopty.

3.Filip Lehman, BK SPU Nitra

Veľmi dobrú formu v novom roku opäť raz potvrdil Filip Lehman. Tréner Nitry sa mu za dobré výkony odvďačil „rekordnou“ minutážou, keď nechal 22 ročného krídelníka na palubovke takmer 35 minút. Filip dnes zaznamenal 11 bodov a 7 doskočených lôpt.