Šampióni z Vegas vyhrali v Dallase aj Game 2: Kings prekvapili McDavida a spol.

štvrtok, 25. apríl 2024 08:03 | Autor: TASR

Jack Eichel
Jack Eichel | zdroj: TASR

Najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti NHL Dallas prehráva v 1. kole play off NHL s tímom Vegas už 0:2 na zápasy.

V noci na štvrtok prehral aj v druhom domácom zápase série a to 1:3. Boston zvíťazil v Toronte 4:2 a vedie 2:1 na zápasy. Los Angeles vyrovnalo stav série s Edmontonom na 1:1, keď v druhom meraní síl zvíťazilo 5:4 po predĺžení. Víťazný gól obhajcov titulu v Dallase dal Noah Hanifin, ktorý v 39. minúte zvýšil na 2:1.

V závere ešte skóroval do prázdnej bránky Jack Eichel. V drese Bostonu sa zaskvel Brad Marchand, zapísal si dva góly a asistenciu, keď sa postaral aj o víťazný gól na 3:2 v 52. minúte a napokon aj pečatil skóre do prázdnej bránky v poslednej minúte.

O triumfe Kings rozhodol v tretej minúte predĺženia Anže Kopitar. Slovinský veterán si pripísal aj dve asistencie. Dva góly v drese víťazov dal švédsky útočník Adrian Kempe, za domácich dvakrát rozvlnil sieť Dylan Holloway.