Slavia po zápase s AC Miláno doma body nestratila: Ivan Schranz nehral

nedeľa, 10. marec 2024 18:48 | Autor: TASR

Slavia Praha
Slavia Praha | zdroj: TASR

Futbalisti Slavie Praha vyhrali v nedeľňajšom zápase 24. kola najvyššej českej súťaže nad Teplicami 4:0.

V zostave domácich chýbal slovenský útočník Ivan Schranz, ktorý strelil dva góly vo svojich predošlých troch zápasoch. Jeho krajan Michal Tomič nastúpil v 46. minúte. Slavia, ktorá má už istú účasť v skupine o titul, poskočila v neúplnej tabuľke na druhé miesto, bod za Spartu.

Dvoma gólmi jej pomohol k plnému bodovému zisku Matěj Jurásek. Teplice, za ktoré odohral prvý polčas slovenský útočník Roman Čerepkai, sú deviate so stratou bodu na Liberec.

Priamy súboj o štrnáste miesto medzi Českými Budějovicami a Zlínom dopadol nerozhodne 2:2. Za domácich odchytal celý zápas Slovak Dávid Šípoš, plnú minutáž mal aj jeho krajan Martin Králik.