9 najpamätnejších penaltových rozstrelov histórie ME

pondelok, 4. júl 2016 11:21 | Autor: Dávid Lech

Včera boli futbaloví priaznivci v zápase Nemecka s Talianskom svedkami dokonalého futbalového predstavenia, ktoré našlo rozuzlenie až v deviatej sérii penaltových rozstrelov. Predstavujeme 9 najpamätnejších zápasov histórie ME, ktoré rozhodli pokutové kopy.

ME 1984: Španielsko – Dánsko 1:1, 5:4

Náš rebríček odštartujeme napínavým semifinálovým zápasom ME 1984 medzi Španielskom a Dánskom. Skóre stretnutia otvoril už v siedmej minúte Lerby, po šesťdesiatich minútach ale Španieli zásluhou Maceda vyrovnali a duel našiel rozuzlenie až v penaltovom rozstrele. V prvých štyroch sériách boli strelci na oboch stranách stopercentní. Za Španielsko gól strelili Santillana, Seňor, Urguiaga a Muňoz. Na dánskej strane svoje pokusy premenili Brylle, Olsen, Laudrup a Lerby. V piatej sérii ale Dán Elkjaer gól nestrelil, naopak, súperov hráč Sarabia premenil aj piatu strelu z bieleho bodu a Španieli postúpili do finále, kde podľahli Francúzsku 2:0.